Észak-amerikai egyházvezetők Budapesten

2017. szeptember 20., címkék: amerikai presbiteriánusok (pcusa), cigánymisszió, dani eszter, bogárdi szabó istván, kanizsai-nagy dóra, menekültmisszió, united church of christ (ucc)

Három napra hazánkba látogatott amerikai testvéregyházunk, a Krisztus Egyesült Egyháza (UCC) vezetése. A John Dorhauer elnök vezette küldöttség találkozott Bogárdi Szabó István püspökkel, és felkereste a UCC által is támogatott missziói szolgálatokat.

Gyönyörű sokféleség

2013. december 12., címkék: kanizsai-nagy dóra, menekültmisszió, missziói központ (rmk), advent 2013

„Küldetésünk otthont adni a jövevényeknek, segíteni emberségben újjáépíteni életüket, Krisztus szeretetét továbbadni nekik” – mondja Kanizsai-Nagy Dóra, a Református Missziói Központ menekültmissziójának vezetője, aki a szociális munka napján esélyegyenlőség-díjat kapott. Ennek kapcsán munkája szépségeiről, nehézségeiről beszélgettünk, és arról, lehet-e más kultúrából érkezőkkel együtt ünnepelni a karácsonyt.